راهکار امنیت و مدیریت مراکز تجاری و مال ها

مدیریت و کنترل مراکز تجاری بر اساس عملکرد واحد های فروش و امنیت

در اواخر قرن بیستم و با آغاز سبک زندگی جدید  مردم  نیاز به وجود مال‌ها و مراکز تجاری بیشتر حس شد. SHOPPING MALL یا مراکز خرید چندمنظوره مراکزی هستند که علاوه بر تأمین نیازهای کالایی مثل البسه، کیف و کفش، عطریات، لوازم‌آرایش و… به تأمین نیازهای دیگر مردم نیز می‌پردازند مثل نیازهای فرهنگی، غذایی به همین منظور در شاپینگ مال‌ها شاهد حضور کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها، سالن‌های سینما، شهربازی، موزه، گالری‌های هنری می‌باشیم. عموماً در طراحی و ساخت شاپینگ مال لزوم این فضاها جهت ترغیب مردم به ماندگاری و صرف بیشتر وقت در فضای تجاری بسیار ضروری می‌باشد.

همواره کنترل و مدیریت امنیتی و مالی مال‌ها و مجموعه‌های تجاری چندمنظوره دغدغه مدیران و صاحبان این مراکز بوده است. شرکت داده پرداز پارس ارائه دهندهراهکارهای نوین تکنولوژی محور برای رفع مشکلات و افزایش بهره‌وری این مراکز راهکارهای ویژه‌ای ارائه می‌دهد.

راهکار های امنیتی

افزایش امنیت مراکز تجاری و تفریحی و مال ها به منظور افزایش کیفیت و جذب مخاطب بیشتر

مدیریت یکپارچه و سازمانی

مدیریت و نظارت و فروش و عملکرد واحد های فروشگاهی

گزارش گیری و آمار

مشاهده لحظه به لحظه آمار بر اساس اطلاعات امنیتی و مالی

نظارت امنیتی

ثبت پلاک و جستجوی هوشمند آن
شمارش افراد جهت ثبت آمار ورود و خروج
کنترل کامل محل های خرید و اجناس
کنترل کلیه پارکینگ های مجتمع
کنترل محیط پیرامونی
کنترل ورودی و خروجی های اصلی
وارد شدن و یا خارج شدن از یک منطقه
عبور از خطوط فرضی (Line Crossing)
جستجو بر اساس رنگ
جستجوی همزمان آیتم های متحرک
تشخیص چهره و جستجوی افراد در آرشیو تصاویر
کنترل کلیه افراد اعم از پرسنل و غیره

نظارت مالی و مدیریتی

داشبورد اطلاعات مدیریتی
ارسال ایمیل و پیامک اتوماتیک
مدیریت غرفه در فروشگاه
فرایند تامین کالا
حسابداری، خزانه داری، حقوق و دستمزد
گزارشات داینامیک

اتصال به صندوق فروشگاهی POS Integration

یکی دیگر امکانات نرم‌افزار اتصال به صندوق فروشگاهی می‌باشد. به این نحو که بااتصال به دیتای خروجی از صندوق فاکتور فروش و تراکنش مربوط به آن صندوق را می‌توان بر روی صفحه نمایشگر تصویر آن دوربین ملاحظه کرد. مزایای این ابزار در مدیریت مشتریان به شرح ذیل می‌باشد:
- تشخیص میزان فروش کالایی و مبلغ آن در هر صندوق در همان لحظه
- تشخیص موارد اختلاف در تحویل کالا از بازبینی تصاویر هر صندوق
- تشخیص موارد اختلاف در پرداخت و دریافت مالی در هر صندوق
- برنامه‌ریزی بهتر و کنترل مناسب و دقیق بر فرایند فروش

مدیریت بازدید مشتریان و تحلیل داده های سیستم دوربین مداربسته Heat Map

سیستم‌های دوربین مداربسته فقط به‌عنوان ابزار کنترل و یا بازبینی محیط اطراف بکار نمی‌روند بلکه با رشد تکنولوژی و توسعه نرم‌افزارهای تحلیل و آنالیز دوربین‌های مداربسته (دیجیتال)، این امکان وجود دارد تا توسط تجزیه‌وتحلیل این داده‌ها به مدیریت، پیش‌بینی وقایع و همچنین آنالیز محیط اطراف بپردازیم.
در بخش فروشگاهی این نرم‌افزارها با امکاناتی چون: تشخیص چهره، شمارشگر مشتری، نقشه تردد مشتریان نقشی اساسی در مدیریت فروشگاه‌های بزرگ ایفا می‌کنند.
یکی دیگر از این امکانات امکان ترسیم Heat Map یا نقشه گرمایی مشتریان می‌باشد. این معیار نشان‌دهنده‌ی نقاطی است که مشتریان در آن تردد می‌کنند، می‌ایستند و همچنین میزان توقف مشتریان در مقابل نقاط موردنظر ما را تعیین می‌کند

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با کارشناسان مجرب داده پرداز پارس تماس بگیرید. تلفن تماس ویژه: 88616961 - 021
کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.

راه حل های نظارت تصویری در مدیریت مراکز تجاری و مال ها

برای سیستم نظارت مدرن دوربین مداربسته در مراکز تجاری و مال‌ها برنامه‌های مختلفی وجود دارد. نظارت دوربین مداربسته برای جلوگیری از سرقت در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها، ارائه مدارکی در مورد سرقت‌ها و دستگیری افراد و کشف جعل و فریب کارمندان به‌کار می‌رود. محصولات جذاب فقط مشتری‌های صادقانه را دوست ندارند بلکه افراد سارق را برای سرقت وسوسه می کنند.

اما این فقط امنیت نیست که از نظارت دوربین مداربسته بهره می‌برد، تجزیه‌وتحلیل فیلم هوشمند برای بازاریابی نیز مفید است ، شما می‌توانید رفتار مشتری‌ها را مشاهده کنید، مطالعات رفتاری و یا تجزیه‌وتحلیل ساختاری انجام دهید، این امر به بهبود برنامه‌ریزی کارکنان یا چیدمان فروشگاه کمک می‌کند.

مهم نیست که این یک سوپر مارکت کوچک باشد، یک جواهرفروشی منحصربه‌فرد یا یک مرکز خرید کامل، داده پرداز پارس راه‌حل ایدئال برای هر موقعیتی را ارائه می‌دهد.

نظارت دوربین مدار بسته
هر چیزی را رصد می کند

آنچه برای یک راه‌حل مرکز تجاری و مال حائز اهمیت است این است که باید یک نصب کامل با استفاده از دوربین‌های رنگی با وضوح‌بالا با ضبط دیجیتالی مرتبط با فعالیت باشد که باعث جلوگیری از خطاهای احتمالی قبل از هر کاری می‌شود. دوربین‌های هایک ویژن به‌ویژه در مراقبت از مناطق منزوی بسیار مفید هستند و در صورت وقوع سرقت، جیب‌بری، رخنه یا اقدام به خرابکاری، سیستم نظارت دوربین مداربسته، تصویری دقیق از مظنون(ها) ارائه می‌دهد که معمولاً منجر به دستگیری آنها می شود. دراین‌بین نقش اتاق کنترل بسیار اهمیت دارد.

تجزیه و تحلیل

علاوه بر این موارد کاربرد بسیاری دیگر برای این مسئله وجود دارد. می‌تواند برای تجزیه‌وتحلیل رفتار مشتری، بهبود مدیریت کارکنان و چیدمان فروشگاه‌ها، جلوگیری از تبانی کارمندان / مشتری در سرقت و فریب، بررسی صحت تحویل‌ها و یا در صورت بروز یک تصادف مشتری، حل سریع مسئله باشد. چه در ساعت کاری و چه در خارج از ساعات کاری، مجتمع می‌تواند با استفاده از نرم‌افزار مدیریت Axxon next کنترل شود.

نظارت کاربر پسند از کل مرکز خرید

داده پرداز پارس راه‌حل مناسبی برای نظارت کامل بر مراکز خرید نیز دارد. ادغام قسمت‌های مختلف سیستم در اینجا قابل‌توجه است. به عنوان مثال اطلاعیه بلندگوها، کنترل پارکینگ، عملکردهای داخلی و البته نظارت دقیق دوربین مداربسته و ضبط فیلم با کنترل از راه دور دوربین‌ها، همه بخشی از یک سیستم واحد هستند. با گرد هم آوردن توابع مختلف در یک سیستم کاملاً دیجیتالی،مراحل عملیاتی ساده‌شده و زمان واکنش کاهش‌یافته، ازاین‌رو باعث افزایش امنیت و خدمات بازدیدکننده می‌شود.

هسته مرکزی

هسته اصلی سیستم دستگاه‌های ذخیره‌ساز درون شبکه هستند که عملکردهای ضبط کننده فیلم دیجیتال را با عملکردهای یک سیستم انتقال ویدیوی دیجیتال ترکیب می‌کنند. این فناوری جریان‌های مختلف رسانه‌ای (صوتی، تصویری، کنترل) را قادر می‌سازد تا به‌راحتی پردازش و عملیاتی شوند. نمایش تصویر زنده و ضبط داده‌های ویدیویی می‌تواند در هر نقطه از سیستم شبکه اتفاق بیفتد. ضبط می‌تواند محلی یا متمرکز بر روی سرور باشد. این مورد امکان اتصال اجزای اضافی در هر نقطه را فراهم می‌کند. هیچ محدودیتی در تعداد اجزای متصل وجود ندارد. بنابراین، شبکه دیجیتال انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری بسیار بیشتری را برای نیازهای آینده ارائه می‌دهد.

راه حل های داده پرداز پارس
برای هر شرایطی

با توجه به طیف وسیعی از سیستم‌های ضبط مختلف، یک سیستم مناسب با نیازهای فعلی مشتری همیشه با استفاده از تجهیزات هایک ویژن امکان‌پذیر است، خواه سایت یک شعبه محلی کوچک، یک فروشگاه بزرگ، یک مرکز خرید کامل، مال و یا مگا مال باشد.

ویژگی‌های خاص شامل ضبط مربوط به فعالیت و فن‌آوری داخلی تشخیص حرکت برای تشخیص خودکار خرابکاری دوربین (مانند دستکاری در تنظیم وضوح، تنظیم مجدد دوربین یا نقاب زدن) از دیگر امکانات داده پرداز است.

یک مزیت بزرگ ضبط کننده‌های هایک ویژن این است که می‌توان داده‌ها را به‌راحتی به‌عنوان مدرک استفاده کرد و ازآنجا که صحت تصاویر را می‌توان اثبات کرد (صدور گواهینامه پزشکی قانونی LGC) از آنها به‌عنوان مدرک در دادگاه استفاده می‌شود.

انعطاف پذیری و پتانسیل توسعه،
یک سرمایه گذاری ارزشمند

با توجه به معماری سیستم باز و آزادانه مقیاس‌پذیر، یکپارچه، رابط‌های استاندارد استفاده‌شده و انعطاف‌پذیری حاصل، گسترش در هر زمان امکان‌پذیر است. این تضمین می‌کند که سیستم همیشه قادر به سازگاری با خواسته‌های آینده باشند. داده پرداز پارس در طی مرحله بازدید و برنامه‌ریزی از مشتریان خود پشتیبانی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که همه اجزا سازگار هستند.

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با کارشناسان مجرب داده پرداز پارس تماس بگیرید. تلفن تماس ویژه: 88616961 - 021
کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.