راهکار تجزیه و تحلیل محتوای ویدئویی ترافیک مترو و راه آهن

نظارت تصویری مدرن در زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی، نیاز به راه‌حل‌های قابل‌انعطاف دارد که کیفیت سخت‌افزار و نیازهای امنیتی را برآورده می‌کند: دوربین‌های توزیع‌شده در مناطق وسیع، ضبط و انتقال سیگنال‌های ویدئویی از طریق نمایش زنده، استفاده از کابل‌های دیجیتال و شبکه‌های بی‌سیم، پردازش تصاویر هوشمند، ادغام صدای کانال‌ها و کنترل به عنوان یک سیستم ویدئویی از طریق یک سیستم کنترل مدیریتی.
فناوری ویدیو برای محافظت از اموال

خرابکاری، سرقت، نقاشی‌های دیواری و خسارت در املاک تقریباً در کلیه امکانات مربوط به ترافیک ریلی هزینه‌های عظیمی را شامل می‌شود. با ضبط ویدیوهای باکیفیت بالا، اغلب می‌توان افراد مسئول را شناسایی کرد. در بسیاری از موارد، صرف درک اینکه ممکن است آنها شناسایی شود، کافی است تا مجرمان بالقوه دو بار فکر کنند، و کلیه فعالیت‌های خود را متوقف کنند.
نمونه کارها با راه‌حل‌هایی ارائه‌شده است که نظارت قابل‌توجهی بر تمام ساختمان‌ها، ایستگاه‌ها، کارگاه‌ها و انبارها و همچنین فضای داخلی مترو فراهم می‌کند.

فناوری ویدیو برای محافظت از مردم

هرچه مسافر احساس امنیت بیشتری کند، سیستم حمل‌ونقل عمومی به‌عنوان شیوه حمل‌ونقل جذاب‌تر می‌شود. حوادثی که در سرتاسر جهان رخ می‌دهند، گاه با پیامدهای مهلک، قابل‌تحمل نیستند. علاوه بر شناسایی عاملان، تجزیه‌وتحلیل فیلم یک رویکرد جدید مهم در شناسایی خودکار موقعیت‌های بحرانی است. درعین‌حال، فناوری ویدیو همچنین از پرسنل در مکان‌های خاص خطرناک مانند مکان‌های تاریک و یا خلوت محافظت می‌کند.

فناوری ویدیو در پشتیبانی از عملیات کارآمد

به‌طور خلاصه، لازم است از نظارت مستمر بر کلیه امکانات مهم اطمینان حاصل شود و ناهنجاری‌ها را به‌طور خودکار و در اسرع وقت تشخیص دهید تا اقدامات به‌موقع انجام شود. علاوه بر ترتیبات نظارت تصویری کلاسیک در مراکز کنترل، در آینده از روش‌های خودکار برای ارزیابی وضعیت تشخیص داده‌شده در یک تصویر استفاده خواهد شد. این کار امکان تشخیص سریع موقعیت های خطرناک را در همه مناطق بحرانی (به‌عنوان‌مثال، در منطقه اطراف پله‌برقی‌ها، باجه‌های فروش بلیت و موارد دیگر) فراهم می‌کند.

مردم، اموال، پشتیبانی عملیات

با توسعه امکانات مدرن برای استفاده از فن‌آوری ویدئویی در سیستم ریلی، با ایستگاه‌های فراوان آن (زیرزمینی و روزمینی) نیاز به درجه انعطاف‌پذیری و یکپارچگی بالایی نیز یافته است. تنوع گسترده برنامه‌های کاربردی را می‌توان در سه کلاس مورد نیاز گروه‌بندی کرد:
در آینده، از سیستم‌های ویدیویی بهبودیافته در سیستم‌های حمل‌ونقل استفاده خواهد شد تا اپراتور بتواند به‌سرعت تشخیص دهد که عملکرد اتوماتیک بسته شدن درب به‌طور کامل و با خیال راحت انجام‌شده است و فوراً سفر به نقطه بعد را آغاز می‌کنید.
جمعیت زیادی کشف خواهند شد و از طریق دستورالعمل‌های مناسب یا استقرار سریع کارمندان امنیتی با آنها بسیار کارآمد می شوند. با شناسایی زودرس اشیاء یا افراد موجود در مسیر، می‌توان اختلالات در عملیات را به حداقل رساند. در انبارها، کارگاه‌ها و حیاط‌هایشوتینگ، راه حل‌های جامع برای کنترل دسترسی پرسنل و وسایل نقلیه را می‌توان ازجمله شناسایی کد برای بهینه سازی مراحل عملیاتی مورداستفاده قرار داد.

تصویربرداری

الزامات امنیتی در همه جای محیط راه‌آهن سخت‌گیرانه است. چه در محوطه ایستگاه، چه در انبارها، در امتداد خطوط و یا در قطارهای داخلی: مناطق وسیعی از زمین و ساختمان‌هایی که قسمت‌های بسیار متنوعی دارند باید با نظارت مداوم محافظت شوند.
به‌طور خاص، مناطق گسترده‌ای مانند حیاط‌های کوچک در نگهداری وسایل خاص به‌ویژه برای نظارت تصویری چالش‌برانگیز است.
در رابطه با دوربین‌های IP تولیدشده توسط هایک ویژن، کلیه الزاماتی که سیستم دوربین مدرن باید آن را رعایت کند، کاملاً دارا می‌باشند. دوربین‌های هایک ویژن در هر شرایط عکس‌هایی با وضوح‌بالا و با کنتراست تولید می‌کنند، حتی در شرایط سخت روشنایی که هنگام نظارت از یک راه مترو در آن دیده می‌شود و وسعت زیادی از شیشه‌ها و مناطق خارج از محوطه در طول روز تغییرات گسترده‌ای در نورپردازی ایجاد می‌کند، گاهی اوقات نور مستقیم خورشید. در دوربین‌های موجود در فضای باز مانند مترو کرج، این دوربین‌ها تصویری تولید می‌کنند که حتی با استفاده از نور پس‌زمینه روشن برای اطمینان از نظارت
ایمن روی سیستم‌عامل‌ها، کاملاً قابل‌استفاده است. به دلیل کیفیت عالی مواد تصویر، افراد و وسایل نقلیه قابل‌اطمینان حتی در باران، تگرگ یا برف نیز قابل‌تشخیص هستند. هر زمان که سیستم یک رویداد را تشخیص دهد، می‌توانید طبق قوانین مربوطه، رویداد را ضبط و به مرکز کنترل امنیتی گزارش دهید.

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با کارشناسان مجرب داده پرداز پارس تماس بگیرید. تلفن تماس ویژه: 88616961 - 021
کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.