راهکار نظارت تصویری فرودگاه ها

نظارت تصویری مدرن در فرودگاه‌ها نیاز به راه حل‌های قابل‌انعطاف دارد که کیفیت دقیق و خواست‌های امنیتی را برآورده می‌کند: دوربین‌های توزیع‌شده بر روی بستر شبکه امن، ضبط و انتقال سیگنال‌های ویدئویی،نمایش زنده، استفاده از شبکه‌های دیجیتالی، پردازش تصاویر هوشمند، ادغام کانال‌های صوتی و کنترل به عنوان یک سیستم ویدیویی از طریق اتاق کنترل.

به دلیل محدوده دینامیکی بسیار زیاد، دوربین‌های هایک ویژن برای استفاده در ترمینال‌های فرودگاه ایده آل هستند، به‌عنوان مثال، انواع شرایط نورپردازی (ازجمله نور مستقیم خورشید) در طول روز به دلیل نمای شیشه‌ای در ابعاد بزرگ یافت می‌شود.

از این نوع شرایط دشوار روشنایی در مناطق بارگیری پایانه‌های حمل‌ونقل نیز موردبررسی قرار می‌گیرد. در ایستگاه‌های قطار شهری نیز برای نظارت ایمن روی سکوها حتی در شرایط نور پس‌زمینه، بسیار مناسب است.

از دوربین‌های هایک ویژن با فناوری حسگر فیلم‌برداری هوشمند درزمینه امنیت فضای باز نیز استفاده می‌شود. افراد مشکوک و وسایل نقلیه غیرقابل اطمینان، تشخیص داده می‌شوند و مرکز کنترل امنیتی حتی در باران، تگرگ یا برف به دلیل کیفیت عالی تصاویر هشدارهای لازم را می‌دهند.

در رابطه با تکنولوژی انتقال و ضبط تصویر هایک ویژن، اپراتور در حال کنترل یک سیستم امنیتی کامل ویدیویی با بهترین مؤلفه ها است که از یک منبع قوی تغذیه می‌گردد.

نظارت تصویری در فرودگاه ها

با توجه به چیدمان فرودگاه‌های مدرن با ساختمان‌ها و مناطق مجزا متعدد، علاوه بر اتاق کنترل مرکزی برای سیستم‌های نظارتی چند منطقه‌ای با انعطاف‌پذیری بالا مراکز کنترل ثانویه ایجاد می‌شود. به‌عنوان‌مثال سناریوهای اضطراری مانند ادغام ایستگاه‌های کنترل موبایل یا تبلت و یا اتاق‌های کنترل ثانویه در قسمت‌های مهم.

شرایط امنیتی در فرودگاه‌ها بسیار زیاد است. چه در میدان هوایی و چه در آشیانه، ساختمان‌های ترمینال، پارکینگ‌ها یا جاده‌های دسترسی: در فرودگاه‌ها، باید مکان‌های عظیم با مناطق مختلف در طول ساعت‌ها مورد نظارت قرار گیرند. به‌ویژه مناطق وسیع مانند میدان‌های هوایی مخصوصاً برای نظارت تصویری چالش‌برانگیز است. درگذشته، برای رصد کافی از کل منطقه، لازم بود از تعداد زیادی دوربین نصب‌شده در کل مکان‌ها استفاده شود. در حال حاضر این امر با اضافه کردن دوربین در مناطق حساس و استفاده از دوربین‌های گردان انجام می‌شود.

در رابطه با دوربین‌های IP هایک ویژن با وضوح‌بالا، تمامی نیازهای فن‌آوری دوربین مدرن را برآورده می‌کند، به‌ویژه برای استفاده در سیستم‌های نظارت تصویری بسیار پیچیده فرودگاه‌ها، با تنوع گسترده‌ای از شرایط عملیاتی، بسیار مناسب است.

تحلیل هوشمند

در خصوص داخل ترمینال‌ها و یا در قسمت‌هایی که چمدان‌ها نیز موجود است، در میان دیگران امکان نظارت بر اشیاء ایستا از طریق دوربین‌های هایک ویژن و نرم‌افزار اکسون فراهم است و اگر به‌عنوان‌مثال یک چمدان در یک منطقه خاص رهاشده باشد و برای مدت‌زمان طولانی نیز باقی بماند می‌تواند به افراد امنیتی هشدار دهد.

سرعت انتقال

انتقال و ضبط سیگنال‌های صوتی و تصویری هایک ویژن باکیفیت پخش از طریق شبکه Ethernet / IP امکان‌پذیر است. با استفاده از این فناوری، هر تعداد دوربین در یک فرودگاه قابل تجزیه‌وتحلیل، ضبط و از طریق شبکه IP است. فشرده‌سازی ویدیویی اجراشده باعث می‌شود تصاویر دوربین در زمان واقعی و با بهترین کیفیت ممکن و سرعت فریم منتقل شوند، حتی امکان کنترل راحت دوربین‌های PTZ را نیز فراهم می‌آورد.

کنترل آسان

تمام دستگاه‌های هایک ویژن می‌توانند در شبکه، یکپارچه شوند و ضبط و پخش همزمان هر دوربین متصل را با استفاده از روش های مختلف فعال نمایید. دوربین‌های PTZ به‌راحتی با استفاده از کیبوردهای ویژه قابل‌استفاده است. عملکردهای اضافی، مانند پخش حرکت آهسته، مقیاس‌پذیری کیفیت تصویر، عملکردهای متعدد پخش، فیلترهای یکپارچه تصویر برای بهبود کیفیت تصویر، امکان شناسایی آنلاین چهره افراد و سوابقشان و... طیف وسیعی از قابلیت‌های دستگاه‌های ما را نشان می‌دهد که آنها را برای استفاده در فرودگاه‌ها مناسب می‌نماید.

هوشمند سازی

سیستم‌های هوشمند تجزیه‌وتحلیل هایک ویژن به‌ویژه برای برنامه‌های فضای باز مناسب هستند. نظارت بر نرده‌ها، حصار ها، پرچین‌ها و... می‌توانند تصاویر ویدئویی مربوطه را تجزیه‌وتحلیل کرده و به‌عنوان‌مثال فردی را که در یک مسیر مشخص در یک منطقه خاص حرکت می‌کند را به‌عنوان مشکوک تشخیص دهند و به مدیریت مرتبه بالاتر و افراد امنیتی هشدار دهند. سپس تصویر زنده به یکی از مانیتورهای نظارت تصویری منتقل می‌شود.

پردازش تصویر، انتقال تصویر و ذخیره سازی تصویر

مجموعه محصولات هایک ویژن مدرن‌ترین راه‌حل‌ها را برای شرایط فرودگاه‌های امروز ارائه می‌دهد. بسیاری از سیستم‌های تجزیه‌وتحلیل تصویری هوشمند ) از افرادی که شماری از چمدان‌های رهاشده در منطقه ترمینال را در نظر می‌گیرند (، راه حل‌هایی برای اطمینان از حداکثر امنیت.

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با کارشناسان مجرب داده پرداز پارس تماس بگیرید. تلفن تماس ویژه: 88616961 - 021
کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.