راهکار جمع آوری و مدیریت اطلاعات در صنعت خرده فروشی

همان‌طور بشر در همه حوزه رشد روزافزون و سریعی را تجربه می‌کند دانش مدیریت هم دستخوش تغییرات سریعی می‌گردد. پیرو همین مطلب هم مدیران باید پیوسته دانش و اطلاعات خود را همگام با این روند ارتقاء دهند.
در مبحث مدیریت وظایف اصلی یک مدیر را در پنج بخش:
✔ برنامه‌ریزی، ✔ سازماندهی، ✔ هدایت و رهبری و ✔ کنترل طبقه‌بندی می‌نماید.
یکی از مهم‌ترین مباحث عناصر حوزه مدیریت مفهوم کنترل و ابزارهای مربوط به آن می‌باشد.

کنترل در مبحث مدیریت

کنترل در مبحث مدیریت یعنی نظارت پیوسته و دائمی جهت اطمینان از درست بودن روندها و برنامه‌های مدون شده (هنری فایول) یا به مفهوم علمی‌تر کنترل سیستمی مدیر یک کسب‌وکار برای اینکه عملکرد سیستم تحت مدیریت خود را با استانداردهای از قبل تدوین‌شده، برنامه‌ها و اهداف تعیین‌شده قبلی بسنجد، و در صورت نیاز اصلاح و بهینه‌سازی نماید.

در صنعت خرده‌فروشی و حتی دیگر صنایع، تکنولوژی به کمک مدیران آمده، و با ارائه یک راهکار مطمئن فرایند نظارت و کنترل را در قالب نظارت تصویری، به همراه استخراج اطلاعات بسیار مفید از تصاویر جمع‌آوری‌شده توسط یک نرم‌افزار تحلیل‌گر تصاویر و ارائه آن در قالب یک داشبورد این فرایند را (کنترل و تصمیم‌گیری)به نحو مؤثرتر و کارآمدتری پیاده‌سازی می‌کند.

شرکت تصمیم یاران داده پرداز پارس با رویکرد علمی و تخصصی در حوزه فن‌آوری اطلاعات با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و مجرب در تلاش است تا با ارائه فن‌آوری‌های روز دنیا و راه‌کارهای نوین حوزه IT، نیازهای داخلی را به نحوی شایسته پاسخ دهد.

سیاست ما همواره در این حوزه ایجاد راهکارهای مناسب با صرف کمترین هزینــه و بیشترین بهره‌وری و جلب رضایت حداکثری برای شرکای تجاری‌مان است.

 • ضبط تصاویر با کیفیت و ذخیره سازی آن در محل سرور

  توسط سیستم پیشرفته ذخیره سازی هرگز تصاویر را از دست نخواهید داد

 • شمارش تعداد نفرات ورودی و خروجی فروشگاه

  شمارش تعداد نفرات ورودی و خروجی به فروشگاه و مجتمع های تجاری با دقت بسیار بالا – به طوری که از شمارش نفرات تکراری و پرسنل مجتمع خودداری نموده و آمار بسیار دقیق و نزدیک به واقعیت را ارائه می دهد.

 • تشخیص چهره، سن و جنسیت(Face Detection)

  ارائه سن و جنس مشتریان به همراه مدت زمان حضور در مرکز خرید

 • محل ها و مسیرهای پرتردد و پر مخاطب در قالب نقشه حرارتی(Heat Map)

  مشخص کردن  مسیرهای پرتردد و پرمخاطب در قالب یک نقشه حرارتی (Heat Map ).

 • شناسایی افراد مشکوک(Loitering)

  توسط قابلیت پرسه زنی و قابلیت شناسایی افراد سابقه دار در قالب لیست سیاه.

 • قابلیت اتصال به دیگر سیستم ها(Integration)

   قابلیت اتصال به پایانه های فروش، سیستم اعلان حریق،کنترل تردد، مدیریت جامع ساختمان(PosIntegration, FireAlarm ,AccessControl ,BMS)

تحلیل رفتار مشتری در مجتمع های تجاری و فروشگاهها:(FootFall)

پیرو مطالبی که در بالا ذکر شد و اهمیت تحلیل اطلاعات گردآوری‌شده در صنعت خرده‌فروشی، شرکت تصمیم یاران داده پرداز پارس با همکاری شرکت اکسون سافت کشور روسیه اقدام به تدوین یک بسته تحلیل‌گر رفتار مشتری نموده‌اند این بسته شامل دو بخش: سخت‌افزار ضبط تصاویر (دوربین‌های مداربسته و سرور محل ذخیره‌سازی آن)، و بخش نرم‌افزاری (نرم‌افزار Axxon Retail pack) است که در قالب پکیج خرده‌فروشی ارائه می‌گردد.
اهداف

ایجاد اقدامات مؤثر و دقیق‌تر در جهت افزایش میزان رغبت مشتریان به خرید و استفاده از خدمات مراکز تجاری و فروشگاهی Lead Generation

اقدام بهینه به‌منظور پراکنش بهتر مخاطب در تمامی فضای مرکز تجاری یا فروشگاه با استفاده از Heat map

شناسایی ساعت‌های پرتراکم و اخذ تصمیمات لازم در توزیع یکنواخت مخاطب در ساعات کاری مجتمع Footfall Management

تصمیم‌گیری در مورد میزان سودآوری و اقبال با مقایسه اطلاعات به‌دست آمده از سیستم مالی و تردد شمار و محاسبه دقیق‌تر این مسئله که چقدر از ورودی‌ها منجر به خرید گردیده است.

بررسی سن و جنس مخاطبین و بهینه‌تر کردن فضا برای آن دسته از مراجعین

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با کارشناسان مجرب داده پرداز پارس تماس بگیرید. تلفن تماس ویژه: 88616961 - 021
کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.