خدمات داده پرداز پارس

خدمات پیشرفته شبکه، امنیت و سخت افزار

احراز هویت

با «احراز هویت دو عامله» برخی از چیزهایی که شما دارید، نیز استفاده می‌شود (به عنوان مثال یک توکن امنیتی یا قفل سخت‌افزاری، یک کارت ATM یا تلفن همراه شما)، یا با «احراز هویت سه عامله» بعضی از چیزهایی که معرف شماست نیز استفاده می‌شود (مانند اثر انگشت).

دیوارآتشین (فایروال)

دیوارآتشین (فایروال) اجرای سیاست‌های دسترسی را اعمال می‌کند؛ از قبیل اینکه چه خدماتی مجاز هستند که در دسترس کاربران شبکه قرار بگیرند. اگر چه برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز، این اجزاء ممکن است برای بررسی اجزای مضر بالقوه، مانند کرم‌های کامپیوتری یا تروجان‌هایی که از طریق شبکه منتقل می‌شوند، شکست بخورند. نرم‌افزارهای آنتی ویروس یا سیستم‌های پیشگیری از نفوذ (IPS) کمک شایانی به شناسایی و مهار عملکرد چنین نرم‌افزارهای مخربی می‌کند. یک سیستم تشخیص نفوذ مبتنی بر آنومالی نیز ممکن است بر شبکه و ترافیک موجود در آن از حیث محتوا یا رفتار ناخواسته و مشکوک یا سایر ناهنجاری‌ها نظارت داشته باشد تا از منابع محافظت کند؛ به عنوان مثال از حمله ممانعت از سرویس دهی یا دسترسی به فایل‌های کارمندی در زمان‌های غیر متعارف. حوادث منحصربه‌فردی هم که در شبکه رخ می‌دهد ممکن است به منظور بازبینی و تجزیه و تحلیل سطح بالاتر در آینده، ثبت گردد.

کندوهای عسل

کندوهای عسل (Honeypots) که اساساً منابع فریبنده قابل دسترس در شبکه هستند، می‌توانند به منظور نظارت و ابزارهای هشدار زود هنگام در شبکه مستقر شوند تا نشان دهند که چه وقت یک کندوی عسل به‌طور معمول قابل دستیابی نمی‌باشد. تکنیک‌هایی که مهاجمان در تلاش برای دستیابی به این منابع فریبنده به کار می‌بندند، در طول حمله و پس از آن مورد مطالعه قرار می‌گیرند تا نگاهی بر تکنیک‌های بهره‌برداری جدید وجود داشته باشد. چنین تجزیه و تحلیل‌هایی می‌تواند به منظور تأمین امنیت بیشتر یک شبکه واقعی توسط روش کندوی عسل، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

امنیت شبکه

امنیت شبکه یا Network Security شامل مقررات و سیاست‌های گرفته شده توسط مدیریت شبکه است که به منظور جلوگیری و نظارت بر دسترسی غیرمجاز، سوء استفاده، اصلاح، یا ایجاد محدودیت در شبکه‌های کامپیوتری و منابع قابل دسترس در شبکه، تدوین و اعمال می‌گردد.

امنیت شبکه از تصدیق هویّت کاربر و معمولاً توسط یک نام کاربری و یک رمز عبور آغاز می‌شود. از آنجایی که این موضوع تنها نیازمند به یک چیز در کنار نام کاربری (یعنی رمز عبور) است، لذا گاهی اوقات تحت عنوان «احراز هویت تک عامله» نامیده می‌شود.

تجهیز دیتا سنتر و استاندارد سازی شبکه

مباحث مختلف در زیرساخت فیزیکی یک مرکز داده و پیچیدگی هر کدام از آن‌ها معمولا مراحل ساخت یک مرکز داده را پیچیده و طولانی مدت می‌سازد. بی‌شک، بدون وجود یک استاندارد مرجع، توجه به تمامی نکاتی که باید در مرکز داده رعایت شود، میسر نمی‌گردد.

استاندارد زیرساخت مرکز دادۀ 942-TIA حداقل نیاز زیرساخت‌های ساختمانی، دیتا، برق، سرمایش و امنیت فیزیکی یک مرکز داده و یا سایت کامپیوتری را مشخص می‌سازد. مزیت اصلی استفاده از این استاندارد در معماری سیستم، مشخص شدن اهدافی است که باید در هر کدام از بخش‌های فیزیکی مرکز داده به آن دست یافت و این سطح از نظرِ داشتن امکانات در تمامی بسترهای پایه‌ای در نظر گرفته شده، یکسان است.

طراحی و پیاده سازی مانیتورینگ شبکه

مرکز عمليات (کنترل و مديريت) شبکه Network Operation Center (NOC)

مرکز کنترل مديريت شبکه تشکيل شده از نيروی انسانی، ابزار نرم افزاری و يا سخت افزاری، برای کنترل و مديريت کليه بخشهای يک شبکه از ايستگاههای کاری تا سرورها و تجهيزات ديگر. ايجاد چنين مرکزی با خريد و يا نصب چند نرم افزار و يا سخت افزار به تنهائی ممکن نيست. برای داشتن مرکز کنترل مديريت شبکه نياز علاوه بر ابزار، نياز به طراحی و تعريف فرايندهای مربوط به اين مرکز می باشد. بيشتر ابزار مورد استفاده در مرکز کنترل و مديريت شبکه، ابزاری هستند که در خود سيستم عامل و يا تجهيزات وجود دارند (مانند: Ping, Trace, Syslog, SNMP,…)، که استفاده از اين ابزارهای ساده و يا ابزارهای پيشرفته ديگر، می تواند در مديريت و عملکرد بهتر شبکه بسيار مفيد باشد. مرکز عمليات شبکه يک واحد سازمانی برای موارد زيرمی باشد:

عمليات پايش و مديريت روزمره شبکه

نقطه ای متمرکز برای کليه تماس های کاربران شبکه

پردازش و رفع اشکالات بوجود آده در شبکه

ثبت کليه وقايع از قبيل تغييرات در پيکربندی ها, اختلالات بوجود آمده, وضعيت کارکرد شبکه و شکايتهای کاربران

پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه با نام دیگری تحت عنوان نگهداری شبکه هم شناخته می شود. پشتیبانی شبکه به معنای عام نگهداری و مراقبت و رفع ایرادات بوجود آمده در شبکه های کامپیوتری بوده و در دنیای الکترونیک و مدرن امروزی یک شغل مهم و تخصصی و حساس محسوب می شود. مشکلاتی که در شبکه های کامپیوتری ایجاد می شوند به سه دسته کلی تقسیم شده که به شرح ذیل می باشند:

1- مشکلات سخت افزاری کامپیوترها : مشکلات سخت افزاری به مشکلاتی گفته می شود که ممکن است، در رایانه ها یا کامپیوترها، تجهیزات تحت شبکه، سرورها، تجهیزاتی که مربوط به امنیت الکترونیکی هستند و ماشین های اداری الکترونیک مانند PLC ها بوجود آید. کاری که پشتیبان شبکه انجام می دهد، علت یابی این مشکلات و رفع آنهاست. برخی از این مشکلات به قدری مهم هستند که ممکن است، کل فعالیت یک سازمان و یا یک شرکت را مختل کنند، برای همین گفته می شود شغل پشتیبان شبکه یک حرفه کاملا تخصصی و مهم است.

2- مشکلات مربوط به زیر ساخت: این مشکل در زیرساخت شبکه بوجود می آید. زیر ساخت های شبکه نظیر کابل شبکه، ترانک شبکه، رک، پچ پنل، کیستون ها و بسیاری دیگر بوده که هر کدام جزئیات بسیار تخصصی دارند و یک پشتیبان شبکه باید در درجه اول این زیرساخت ها را شناخته و بعد بتواند مشکلات آنها را علت یابی و رفع کند.

3- مشکلات نرم افزاری: یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است، برای شبکه کامپیوتری بوجود آید، مشکلات نرم افزاری کامپیوترها، سرورهای شبکه، سیستم عامل و نرم افزارهای کلاینت بوده که پشتیبان شبکه برای اینکه بتواند این مشکلات را رفع کند، باید نسبت به همه این نرم افزارها و اجزای آن دانش و تخصص کافی داشته و در جای خود استفاده کند.

طراحی و پیاده سازی و نگهداری شبکه

مراکز داده، مکان‌هایی مطمئن برای نگهداری اطلاعات با قابلیت اطمینان و دسترسی بالا هستند که تجهیزات مرکزی شبکۀ رایانه‌ای در آن‌ها قرار می‌گیرد. به همین منظور ایجاد مرکز داده به برنامه‌ریزی بسیار دقیق، گسترده و مرحله به مرحله نیاز دارد. اولین گام برای ایجاد مرکز داده، فراهم ساختن شرایط فیزیکی آن است.

مهم‌ترین معیار‌های لازم در طراحی یک مرکز داده عبارتند از:

قابلیت دسترسی بالا (High Availability)

توسعه پذیری (Scalability)

امنیت (Security)

مدیریت (Management)

وب اپلیکیشن

یک منبع اطلاعاتی مناسب برای تار جان گستر وب است؛ و می‌توان با یک مرورگر وب درون یک مانیتور یا یک دستگاه موبایل به آن دسترسی یافت. یک وب می‌تواند هرچیزی را به نمایش بگذارد، اما معمولاً به زبان HTML یا زبان‌های نشانه گذاری نوشته می‌شوند. کار مرورگر وب، هماهنگی بین المان‌هایی است که با آن‌ها صفحات وب نوشته می‌شوند، که معمولاً از نوع استایل شیت‌ها (style sheets)، اسکریپت‌ها (scripts) و تصاویر هستند، که در صفحات وب یافت می‌شوند. یک صفحه وب معمولاً از ابرمتن‌ها تشکیل شده که شامل منو در بالا و گوشه‌ها است که یک صفحه وب را به صفحات دیگر وصل کرده، که آن‌ها را با نام لینک می‌شناسند.

در شبکه، یک مرورگر وب می‌تواند صفحه وب را از راه دور از طریق سرور وب دریافت نماید. در لایه‌های بالاتر، یک سرور در وب می‌تواند اجازه دسترسی را فقط به شبکه‌های محرمانه مانند اینترانت شرکت‌ها بدهد یا می‌تواند سطح دسترسی را برای کل وب باز بگذارد. در لایه‌های پایین‌تر، مرورگر وب برای درخواست از پروتکل انتقال ابرمتن استفاده می‌کند.

یک صفحه وب ایستا (استاتیک)، دقیقاً همان چیزی را که به عنوان محتوای وب روی سیستم ذخیره کرده تحویل می‌دهد، در حالی که صفحات وب دینامیکی با اپلیکیشن‌هایی که در سمت سرور قرار دارد تولید می‌شود یا اسکریپت‌هایی که در سمت کاربر قرار گرفته اجرا می‌شوند. صفحات دینامیکی به مرورگر کمک می‌کنند تا ورودی‌های کاربر به سمت سرور را ارتقا بدهند.

اپلیکیشن موبایل

یک اصطلاح است که برای نشان دادن عمل یا فرآیندی که توسط آن، نرم‌افزار کاربردی برای دستگاه‌های همراه مانند دستیاران دیجیتال شخصی، دستیاران دیجیتال سازمانی یا تلفن‌های همراه توسعه داده شده‌است. این برنامه‌ها ممکن است حین ساختن سیستم‌عامل‌ها به صورت از پیش نصب‌شده روی موبایل‌ها قرار بگیرند یا توسط کاربر به سیستم منتقل و اجرا شوند. این برنامه‌ها ممکن است برای سیستم‌های مختلفی با سکوهای متفاوتی نوشته و اجرا شوند یا از امکانات وب بر روی پروتکل اچ‌تی‌تی‌پی، استفاده نموده و اجرا شوند.

طراحی وب

در آغاز، وب سایت‌ها با کُدهای ساده HTML نوشته می‌شدند، گونه‌ای از زبان نشانه‌گذاری که ساختار ساده‌ای به وب گاه‌ها می‌داد، شامل سرتیتر و پاراگراف، و توانایی پیوند دادن به آدرس‌های دیگر از طریق ابرپیوند. در مقایسه با روش‌های دیگر، این راه تازه و متفاوتی بود که کاربران به سادگی می‌توانستند با یک مرورگر، صفحه‌های پیوند خورده را باز کنند.

با پیشرفت وب و هنر طراحی آن، زبان کُدنویسی اش، اَبَرمتن یا اچ تی ام‌ال، پیچیده‌تر و پرانعطاف تر شد. ابزاری مانند جدول‌ها که بیشتر برای نمایش نمودارهای داده‌ای بودند، بزودی مورد استفاده نادرست، برای چیدمان‌های پنهان در صفحه‌های وب قرار گرفتند. با پیدایش الگوهای آبشاری وب یا «CSS»، روش نادرست طراحی با جدول‌های پنهان در صفحه از گردونه خارج، و به جای آن استفاده مناسب از زبان کمکی «CSS» جایگزین شد.

فناوری‌های یکپارچه‌سازی پایگاه داده (Database)، مانند زبان‌های کُدنویسی سمت سرور (Server-Side Scripting) مانند CGI، PHP، ASP. NET، ASP، JSP و ColdFusion، و استانداردهای طراحی مدرن با الگوها (CSS)، ساختار وب سایت‌ها را باز هم تغییر داده و آن را پیشرفته تر کرده‌اند. سایت واکنش گرا یا سایت ریسپانسیو (responsive) سایتی است که با ابعاد و رزولوشن دستگاه‌های مختلف سازگاری دارد و کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک باشد.

همچنین با آمدن نگاره‌های جاندار و فناوری‌های پویانمایی به صفحه‌ها، مانند فلَش (Flash)، چهره وب بیشتر از پیش تغییر کرد و توانمندی‌های تازه به سازندگان رسانه و طراح‌های وب داده شد.

باشگاه مشتریان در اثر گردآوردن مشتریان یک مجموعه کنار هم و ثبت اطلاعات آن‌ها بوجود می‌آید. اطلاعات آن‌ها که در یک بانک اطلاعاتی ثبت شده و می‌توان برای آن‌ها برنامه‌ریزی مدون انجام داد. بستری برای رفع نیازهای مشتریان، توجه ویژه به آن‌ها و مدیریت صحیح ارتباط با مشتریان. ابزار نسبتاً جدیدی که توسط برخی از شرکت‌های تجاری استفاده می‌شود، مشتریان فعلی و آینده نگر را با انگیزه‌هایی ویژه‌ای برای پیوستن به این باشگاه تشویق می‌کنند

طراحی و تولید نرم‌افزار سفارشی

فرایند تولید نرم‌افزار که با عنوان «چرخهٔ حیات تولید نرم‌افزار» نیز شناخته می‌شود، ساختاری است که روی توسعه و تولید محصولات نرم‌افزاری اعمال می‌شود. عبارت‌های مشابهی چون «چرخهٔ حیات نرم‌افزار» و «فرایند نرم‌افزار» در این رابطه استفاده می‌شود. الگوهای گوناگونی نظیر فرایندهای (خاص) وجود دارند که هر کدام خط مشی مختص (آن فرایندها) برای انجام کارها و فعالیت‌های متنوع در طول فرایندها را مشخص می‌کنند. برخی عنوان می‌کنند که «طرح چرخهٔ حیات» یک عبارت بسیار عمومی بوده و «فرایند تولید نرم‌افزار» عبارت تخصصی‌تر است. برای مثال خیلی از فرایندهای تولید نرم‌افزار ویژه‌ای هستند که خود زیر مجموعه چرخهٔ حیات مارپیچ به‌شمار می‌روند.

سئوی داخلی On-Page SEO

بسیاری از فاکتورهای مهم سئو در خود سایت بررسی می‌شود. برای داشتن یک سئوی قوی باید از خود سایت شروع کرده و هر کدام از صفحه‌ها را نیز بر اساس کلمات هدف سئو کنیم. گوگل برای تشخیص بخش‌های مختلف یک صفحه از تگ‌های HTML کمک می‌گیرد. سیستم‌های مدیریت وبسایت ما را از دردسر نوشتن کد خلاص کرده‌اند. برای ویرایش بخش‌های اصلی سایت یا صفحه مثل عنوان و توضیحات متا، باکس‌های مشخصی در این سیستم‌ها وجود دارد و برای ویرایش محتوای سایت یک محیط ویرایش‌گر قوی در اختیار شما است. در سئوی داخلی ما باید بخش‌های مهم یک صفحه را نسبت به هدفی که داریم بهبود دهیم. و مهمترین بخشی که در سایت محتوا است.

سئوی خارجی سایت Off-Page SEO

بعد از ایجاد یک سایت یا محتوای ارزشمند، نوبت به سئوی خارجی می‌رسد. اگر محتوا یا سایتی ارزشمند باشد، سایت‌های دیگر به عنوان مرجع لینک آن صفحه را در سایت و مطالب خود درج می‌کنند. برای مثال مطالب سایت ویکی‌پیدیا ارزشمند است و دیگران در مطالب خود به ویکی‌پدیا لینک می‌دهند. به همین دلیل لینک‌هایی که از سایت‌های دیگر به سایت ما داده می‌شود، بسیار ارزشمند هستند.

این لینک‌ها ۳ نکته‌ی مثبت برای ما دارند:

۱- لینک دادن، مثل رای دادن است. پس اگر به مطلبی بیشتر لینک داده شود، به این معنی است که افراد بیشتری آن مطلب را ارزشمند دانسته‌اند.

۲- گوگل با همین لینک‌ها، می‌تواند مطالب ما را پیدا کرده و از طریق سایت دیگران برای ایندکس و بررسی مطالب ما وارد سایت شود. یعنی وجود همین لینک‌ها به گوگل کمک می‌کند صفحات سایت ما پیدا کرده و ایندکس کند.

۳- گوگل با کمک گرفتن از محتوایی که به صفحه‌ی ما لینک شده است. می‌تواند حدس بزند که مطلب ما در مورد چه چیزی است.

بررسی نتایج و بهینه کردن فرانید سئو( آنلایز و بهبود فرایند)

هدف از بهبود سئو، افزایش بازدید است. پس ساده‌ترین میزان برای سنجش موفقیت سئو، بررسی تعداد بازدیدکنندگان سایت و صفحاتی است که سئو کرده‌ایم. اما تعداد بازدید می‌تواند بر اساس روش‌های دیگر مارکتینگ نیز رشد کند و لزوما نمی‌توان افزایش بازدید را نتیجه‌ی سئو دانست. در ضمن اگر بازدید چندان افزایش پیدا نکرده باشد، نمی‌توانیم بفهمیم کجای کار را درست انجام نداده‌ایم. برای بررسی نتایج سئوی سایت باید از ابزارهای آنالیزسئوی سایت استفاده کرد. این ابزارها دو نوع کلی دارند:

  • ابزارهایی که به صورت پلاگین روی سایت‌سازهایی نظیر وردپرس نصب می‌شوند. این ابزارها معمولا روی سرور سایت شما فشار می‌آورند و آمارهای مطمئن و کاملی نیز ندارند، پس اصلا توصیه نمی‌شوند.
  • ابزارهایی که به صورت آنلاین و خارج از سایت، سئوی شما را تحلیل می‌کنند. این ابزارها معمولا یک کد به شما می‌دهند که باید در بین کدهای سایت قرار دهید و از طریق همان کد، اطلاعات سایت شما تحلیل می‌شود. بهترین انتخاب این دسته از آمارگیرها Google Analytics است.

سئو و بهینه سازی

روند مناسب برای بهتر دیده شدن یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است. معمولاً وب سایت‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.

سئو ممکن است انواع مختلف جستجو را دربر گیرد، از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه. «سئو» یک سایت شامل فاکتورهای زیادی می‌شود که توسط موتورهای جستجو بررسی و بازبینی می‌شود.