راه حل های نظارت تصویری جهت ناوگان حمل و نقل و لجستیک

مدیریت و کنترل خودرو ها، انبار، ورود و خروج کالا بر اساس عملکرد بخش های مختلف سازمان

حمل‌ونقل سریع کالا از تهران به اهواز دیگر مشکلی نیست، شرکت‌های حمل و نقل داخلی این کار را آسان می‌کنند. آنها نه‌تنها باید از کالاهای گران‌قیمت و شکننده در مقابل سرقت و آسیب در ترانزیت محافظت کنند بلکه باید بتوانند خطاهای انسانی را نیز تضمین کنند. ازجمله خطاهای بارگیری که کاملاً مستند است، دلیل این امر، حل‌وفصل مطالبات و خسارت‌های بحث‌برانگیز، وقت‌گیر و گران است.

وضعیت

در انبارهای شرکت لجستیک بخشی از کالاهایی که نگهداری و ارسال می‌شوند اقلامی باارزش بالا هستند. انواع شرکت‌های حمل‌ونقل بسته‌های مختلف کالا را جمع‌آوری کرده و آنها را به نمایندگی‌ها یا کاربران نهایی تحویل می‌دهند. متأسفانه از بین بردن موارد کالاهای آسیب‌دیده، خطاهای بارگیری یا انواع دیگر ضررها کاملاً غیرممکن است و باعث به وجود آمدن اختلافاتی می‌شود - جایی که نمی‌توان مشخص کرد چه کسی باعث چه خسارت‌هایی شده است – که مسئولین باید سریع با ارائه مدارک مستند به فکر راه چاره باشند زیرا آن‌ها مسئول هرگونه ادعای حل‌نشده هستند.

از نزدیک مراقب کالا باشید

به همین دلیل شرکت‌های حمل‌ونقل، برای جلوگیری از بروز مشکلات و مستند کردن مسیر طی شده از کالاها تا زمان تحویل به شرکت حامل، از سیستم‌های مدرن نظارت تصویری دوربین مداربسته داده پرداز پارس استفاده می‌کنند. ما بررسی هرگونه ادعا در خصوص هرگونه خسارتی را که درراه وارد می‌شود را ممکن می‌سازیم.
برای اطمینان از اسناد، کلیه کالاها هنگام ورود به انبار به‌صورت الکترونیکی ثبت می‌شوند، در طی مسیر از طریق مرکز لجستیک کاملاً ردیابی می‌شوند و هنگام تحویل مسئولیت کالاها، مجدداً اسکن می‌شوند. جهت ارائه‌دهنده حمل‌ونقل نیز علاوه بر این ضبط داده‌ها، هر عمل اسکن نیز توسط یک دوربین رنگی با وضوح‌بالا ضبط می‌شود. داده‌های اسکن به همراه تصاویر در سیستم ضبط دیجیتال ضبط می‌شوند تا بعداً تصاویر و داده‌های بسته قابل جمع شدن باشند. بارکد برای هر بسته می تواند برای شناسایی و ردیابی آیتم از طریق انبار استفاده شود. این امر به شما اجازه می‌دهد تا نه تنها بسته‌های جداگانه بلکه بسته‌های کامل، بسته‌های مونتاژ شده از طریق انبار نیز تحت نظارت قرار گیرند.
نظارت تصویری فقط به کالاهای موجود نمی‌رسد بلکه سیستم‌های دوربین مداربسته با کارایی بالا می‌توانند در حل‌وفصل شرایط مشاجره نیز کمک کنند. هر زمان که یک مورد از محل نگهداری خود گم شود، از ضبط دوربین مداربسته می‌توان برای یافتن سریع آن استفاده کرد.

سیستم‌های ذخیره دیجیتال با وضوح‌بالا

سیستم‌های ذخیره کننده هوشمند هایک ویژن و سرورها به‌ویژه سیستم‌های ضبط مناسب برای این محیط هستند، زیرا برای نصب‌های پیچیده نظارت بر دوربین مداربسته که چندین سیستم ضبط در شبکه اجراشده و با منابع داده خارجی مرتبط هستند، عالی هستند. اگر زنگ خطر ایجاد شود، داده‌های تصویر به‌طور جداگانه ذخیره می‌شوند. ظرفیت‌های ضبط بزرگ بسیار مهم است زیرا بسیاری از مشتریان فقط هفته‌ها بعد عدم ورود یک بسته را گزارش می‌دهند و اپراتور منطقاً باید بتواند به‌راحتی مسیر گرفته‌شده را ردیابی کند.

یافتن کالای گمشده

هنگامی‌که یک ضرر ) سرقت، آسیب، خطای اعزام (گزارش‌شده است، سپس نرم‌افزار مدیریتی Axxon Next وارد بازی می‌شود. این برنامه چگونگی و چه موقع از بین رفتن داده‌های بسته را تعیین می‌کند. جستجو با توجه به معیارهای مختلفی انجام می‌شود - شماره بسته، شماره تحویل، زمان و غیره. اگر رسیدگی به یک بسته خاص موردبررسی قرار گیرد، با کلیک بر روی یک لیست، تصویر دوربین موردنظر را به همراه پیش‌نمایش نشان داده خواهد شد. تاریخچه بر روی صفحه‌نمایش تقسیم‌شده است. این امر باعث می‌شود که ضررها به‌سرعت و به‌آسانی قابل‌ردیابی و بدون دنباله کاغذی خسته‌کننده باشد.
این نرم‌افزار از نسخه پشتیبان شواهد نیز استفاده می‌کند: از فیلم‌های مربوطه می‌توان بر روی چند دستگاه پشتیبان تهیه نمود و با فرمت‌های مختلف با استفاده از نرم‌افزار پخش اختصاصی خروجی گرفت. Axxon Next، نرم‌افزار شرکت داده پرداز پارس، تاریخ، زمان، مکان دوربین، داده‌های بسته و شماره تصویر همه در تصاویر واردشده و هرگونه دستکاری تصاویر در متن درج‌شده آشکار می‌شود.

به‌راحتی یکپارچه شوید

مزیت دیگر سیستم‌های هایک ویژن این است که می‌توان آنها را به‌راحتی با سیستم‌های امنیتی موجود پشتیبانی شرکت حمل‌ونقل همراه کرد. ساختار ماژولار و انعطاف‌پذیری بسیار جذاب و امکان گسترش و سفارشی‌سازی آسان برای متناسب کردن نیاز کاربر که مسلماً مهم است، زیرا راهکار ما قرار است تا سالیان متمادی یک موضوع مهم و پایدار باقی بماند و بدون شک ادامه خواسته‌های جدید، پیچیده‌تر خواهد بود.

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با کارشناسان مجرب داده پرداز پارس تماس بگیرید. تلفن تماس ویژه: 88616961 - 021
کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.