راه حل های نظارت تصویری برای بیمارستان ها و درمانگاه ها

مدیریت و کنترل مراکز بیمارستان ها بر اساس عملکرد بخش های مختلف درمانی

سلامتی باارزش‌ترین دارایی است. هنوز حتی متخصصان مراقبت‌های بهداشتی که در بیمارستان‌ها مشغول کار هستند باید با مسائلی از قبیل سرقت، اختلافات در مورد سوءاستفاده احتمالی یا حتی آدم‌ربایی نوزادان برخورد کنند. سیستم‌های نظارت تصویری هایک ویژن برای جلوگیری از وقوع این جرائم به‌عنوان یک راه‌حل سریع و مقرون‌به‌صرفه استفاده می‌شود.

محافظت از محیط

سیستم‌های نظارت تصویری در حفاظت از محیط استفاده می‌شوند: دوربین‌های مداربسته با وضوح‌بالا گوشه محیط را رصد می‌کنند و اطمینان می‌دهند که هیچ شخص غیرمجازی وارد مجتمع نمی‌شود. در بیشتر موارد، این سیستم توسط یک یا چند اپراتور آموزش‌دیده از طریق نرم‌افزار مانیتورینگ Axxon next که بسیار واضح، آسان و کاربرپسند است انجام می‌شود و این امر باعث عدم نیاز به استخدام پرسنل امنیتی اضافی می‌شود. علاوه بر این، اگر یک سیستم تشخیص پلاک به دوربین‌های مداربسته متصل شود، می‌توان عملکرد ورودی‌ها و موانع را به‌طور خودکار کنترل کرد.

محافظت از سرقت

متأسفانه، همه بازدیدکنندگان قرار نیست به بیمارستان بیایند تا آرزوی بهبودی سریع عزیزانشان را داشته باشند، اتاق‌های باز و در دسترس یا اموال بیمار، سرقت را برای سارقان آسان می‌کند که اغلب باعث خسارات مالی قابل‌توجهی برای بیمارستان میشود. در بیشتر موارد، تصاویر دقیق از دوربین‌های مداربسته باکیفیت بالا در راهروها، خروجی‌های اضطراری، نزدیکی آسانسورها یا در دفتر کار، منجر به شناسایی مثبت شخص یا گروه خاطی می‌شود. با استفاده از Axxon next، سیستمی برای جستجوی هوشمند برای حرکت در داخل تصاویر، توالی‌های مربوط به تصویر را می‌توانید به‌سرعت و به‌راحتی پیدا کنید. یکی دیگر از مزیت‌های ضبط کنندگان و سرورهای ویدئویی هایک ویژن این واقعیت است که تصاویر ضبط‌شده برای اهداف مشهود در دادگاه‌ها پذیرفته می‌شوند صدور گواهینامه پزشکی قانونی LGC

امنیت در بین نوزادان تازه متولد شده

بارها و بارها موارد کودک ربوده شدن از قسمت مراقبت از نوزادان تازه متولدشده مشاهده‌شده است. برای اطمینان از این‌که نه تنها نوزادان تازه متولدشده با آرامش از خواب لذت ببرند بلکه والدین آنها نیز در آرامش بخوابند، بسیاری از بیمارستان‌ها از سیستم‌های نظارت تصویری استفاده می‌کنند. ازاین‌رو، هیچ‌کس بدون تأیید نمی‌تواند وارد بخش کودک شود. انعطاف‌پذیری سیستم‌ها باعث می‌شود تا سیستم نظارت به سیستم کنترل دسترسی متصل شود تا هیچ شخص غیرمجازی اجازه ورود به محل را نداشته باشد.

درست یا نادرست ؟

غالباً در اثر جراحی‌های ناکام یا زایمان‌های پیچیده، این سؤال پیش می‌آید که آیا در طی عمل اشتباهاتی صورت گرفته است یا خیر. به لطف نظارت تصویری پیشرفته، هرگونه اختلافات این‌چنینی می‌تواند به‌سرعت و به‌طورقطعی حل شود. سیستم‌های ضبط دیجیتال غالباً در طول جراحی‌ها مورد استف ده قرار می‌گیرند تا بتوانند در مراحل بعدی کل روش را مرور کنند. ضبط کننده‌ها مطابق با مقررات بهداشتی در تئاتر عملیاتی قرار ندارند بلکه معمولاً در یک اتاق جدا از هم قرار دارند. همچنین محافظت از داده‌ها در همه زمان‌ها تضمین‌شده است. با توجه به بحث قبل از عمل، که باید قبل از هر عمل انجام شود، بیمار از امکان ثبت جراحی آگاه می‌شود و سپس تصمیم می‌گیرد که آیا می‌خواهد از آن استفاده کند یا خیر.

نظارت تصویری باعث نجات جان انسانها می شود

به‌خصوص در بخش مراقبت‌های ویژه، بیماران اکثراً قادر به بیان وخیم‌تر شدن وضعیت خود با کادر پزشکی نیستند. نظارت تصویری، کارکنان را قادر می‌سازد تا بیماران را ۲۴ ساعته تحت نظارت قرار دهند، زیرا در شرایط اضطراری، واکنش سریع پزشکان معالج است که شانس یک بیمار را برای زنده ماندن تعیین می‌کند. در اتاق‌های بهبودی بیهوشی نیز وضعیت بیماران به راحتی از اتاق پرستاران کنترل می‌شود.

الزامات سیستم

الزامات سیستم‌های نظارت تصویری در بیمارستان‌ها زیاد است: قابلیت اطمینان و ایمنی در برابر خرابی، کنترل آسان، همچنین انعطاف‌پذیری و سازگاری. علاوه بر این، ضبط‌های آن به‌عنوان مدرک در دادگاه باید پذیرفته شوند.

بسیاری از بیمارستان‌ها منابع مالی در اختیار ندارند که لازم است سریعاً از ضبط آنالوگ به دیجیتال مهاجرت کنند. بنابراین، داده پرداز پارس امکان تنظیم تدریجی سیستم را بسته به نیازهای فردی هر بیمارستان فراهم می‌کند. همچنین به دلیل انعطاف‌پذیری آنها ، سیستم‌ها به‌راحتی در آینده قابل‌گسترش هستند. همچنین تضمین می‌کنیم که کارکنان پزشکی آزادانه قادر به انجام کارهایی هستند که انجام می‌دهند، مراقبت انحصاری از بیمارانشان.

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با کارشناسان مجرب داده پرداز پارس تماس بگیرید. تلفن تماس ویژه: 88616961 - 021
کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.