سیستم نظارت و کنترل امنیتی مجموعه های ورزشی

مجموعه های ورزشی بزرگ دنیا از سیستم های امنیتی و نظارت تصویری اکسون سافت بهره می‌گیرند

رویدادها در مقیاس بزرگ یک چالش مهم برای هر برگزارکننده است. یکی از مهم‌ترین مباحث مربوط به برنامه ریزی و اجرای چنین رویدادهایی، اطمینان از ایمنی بازدیدکنندگان در هر زمان است. فناوری نظارت تصویری یک هدف ضروری برای این منظور است، به‌عنوان مثال می‌توان به امنیت استادیوم‌های مهم ورزشی اشاره کرد.

هر وقت یک استادیوم بزرگ میزبان یک مسابقه فوتبال هیجان‌انگیز است، انبوه مردم در محل اجتماع می‌کنند. افزایش تعداد بازدیدکنندگان خطر بروز موقعیت‌های خطرناک را افزایش می‌دهد. این موارد می‌تواند شامل اشیاء پرتاب‌شده به‌سوی زمین‌بازی یا حتی نمایش آتش‌بازی یا نزاع توسط طرفداران باشد. شلوغی و نزاع بین هواداران بدون کنترل احتمالاً ازجمله سناریویی است که کارکنان امنیتی بیشتر از آن بیم دارند. به‌منظور جلوگیری از چنین تهدیداتی نیاز به یک سیستم امنیتی پیشرفته ویدئویی به منظور اطمینان از ایمنی هواداران و بازیکنان محسوس است.

دوربین مناسب برای هر رویداد

هایک ویژن برای دور کردن نگرانی امنیتی، دوربین‌های مختلفی را برای مناطق خارجی یک استادیوم ارائه می‌دهد. بسته به نوع  برنامه یا از دوربین‌های باقابلیت چرخش به نام PTZ با سرعت‌بالا، دوربین‌های جعبه‌ای یا دوربین‌های گنبدی مقاوم استفاده می‌نماید. محیط اطراف استادیوم‌ها ازجمله خیابان‌ها و جاده‌های دسترسی نیز با اطمینان قابل‌کنترل است.

امنیت ورزشگاه ها

همه دستگاه‌های بالا در ویژگی‌هایی مشترک هستند: قابلیت اطمینان بالا و عدم خرابی. کلیه قطعات مطابق با بالاترین استانداردهای کیفیت تولید می‌شوند و قبل از حمل مورد آزمایش قرار می‌گیرند. مهم نیست که استادیوم‌ها منطقه‌ای کوچک و یا میادین غول‌پیکر مانند استادیوم آزادی تهران یا استادیوم نقش‌جهان اصفهان باشند، هایک ویژن فناوری مناسب را برای هر برنامه‌های کاربرد.
راه حل‌های استادیوم توسط تصمیم یاران داده پرداز پارس محافظت از سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت است.

ضبط قابل اعتماد

برای ضبط داده‌های تصویر، هایک ویژن بسته به‌اندازه استادیوم مربوطه، ضبط کننده‌های مختلفی را ارائه می‌دهد، ضبط کننده‌های با تعداد کانال ذخیره‌سازی بالا، هوشمند، حرفه‌ای و ... که می‌توانند دوربین‌های آنالوگ و IP را بر روی بستر آنالوگ و یا دیجیتال ضبط نمایند.

کنترل و نظارت

Axxon next امکان استفاده و مدیریت راحت دوربین‌ها و ضبط کننده‌ها فراهم نموده و همچنین پخش زنده و ضبط داده‌های صوتی و تصویری در هرکجای سیستم متصل به شبکه را فراهم می‌کند. رابط کاربری گرافیکی، که در آن می‌توان نقشه سایت استادیوم‌ها را یکپارچه کرد، یک مرور کلی سریع از دوربین‌ها و مانیتورهای مربوطه را از طریق یک مرور کلی گرافیکی در اختیار هر اپراتور قرار می‌دهد.

انعطاف پذیر برای پیشرفت های آینده

با توجه به راه‌حل‌های قابل‌انعطاف و مقیاس‌پذیر IP، مشکلی برای کار در سطح کشور و گسترش آن وجود ندارد تا استادیوم های موجود در تاریخ‌های بعدی به هم وصل شوند و از طریق یک ایستگاه کنترل مشترک کنترل شوند. به‌عنوان‌مثال تمامی استادیوم‌های کشور از پایتخت کنترل شوند.

در چارچوب آمادگی جام جهانی 2018 روسیه، پشتیبانی فنی و تکنولوژی شرکت AxxonSoft با استفاده از تنظیمات خاص در بیش از ۱۳۵۰ دوربین مداربسته، در ۳ استادیوم و یک ایستگاه مانیتورینگ و نظارت مرکزی نظارت نیروی حراست و امنیت داخلی ورزشگاه.
روسیه جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸
استادیوم 60 هزار نفری امارات، آرسنال
جدیدترین تکنولوژی های دو شرکت بزرگ هایک ویژن و اکسون سافت در کنار هم برای امنیت ورزشگاه امارات در لندن؛ دوربین های حرارتی PTZ تشخیص چهره پلاک خوان و تمامی امکانات اکسون سافت
لندن ورزشگاه امارات
ورزشگاه بزرگ مانوئل مارتنز والرو استادیوم در الچه، اسپانیا است. این مجموعه به طور منظم به تعدادی زیادی از فعالیت های ورزشی می پردازد.
مرحله اول پروژه با نصب حدود 50 دوربین بمنظور تشخیص چهره و پلاک خوان پارکینگ و نظارت بر کلیه نواحی مختلف ورزشگاه را فراهم شد.
اسپانیا مانوئل مارتنز والرو استادیوم

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با کارشناسان مجرب داده پرداز پارس تماس بگیرید. تلفن تماس ویژه: 88616961 - 021
کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند.